Odprawianie Rytuałów a czas

W poniższym wpisie chciałbym wspomnieć o tym, jak czas i okoliczności wpływają na wróżenie i odprawianie Rytuałów. Jak wiadomo, w ezoteryce niewiele rzeczy pozostaje bez znaczenia dla całego procesu, a co za tym idzie i oczekiwanego efektu.

Jeżeli chcemy, aby odprawiany przez nas Rytuał zadziałał najskuteczniej warto zadbać o to, aby wybrać najbardziej sprzyjający ku temu moment. Podstawową zasadą jest wybranie czasu, który będzie współgrał z fazami księżyca. Księżyc od dawna uważa się za czynnik, który ma wielkie znaczenie dla przedsięwzięć ezoterycznych. Wiedzieli to już Sumerowie, którzy ponadto na podstawie faz księżyca ustalali kalendarz lunarny. Nawet polskie słowo „miesiąc” oryginalnie oznaczało księżyc. Na potrzeby ezoteryki warto korzystać z kalendarza, który wskazuje na fazy księżyca.  Nie oznacza to, że praktykować można jedynie w czasie nocy, wpływ księżyca jest całodobowy, czy go widać czy nie. Ogólna zasada jest taka, że Rytuały powinno odprawiać się w czasie kiedy księżyc jest wstępujący, czyli wtedy kiedy dąży do pełni. W tym czasie siła Rytuałów jest rosnąca i gwarantuje ich bardziej długotrwały efekt. Przeciwnie jest w czasie po pełni, kiedy księżyc na nieboskłonie się zmniejsza. Dla doświadczonego ezoteryka nie oznacza to jednak, że musi zaprzestać w tym okresie praktykowania. Powinien jednakże kompensować brak przychylnych wpływów wyliczeniami astrologicznymi lub numerologicznymi albo odpowiednimi zabiegami podczas odprawiania Rytuału. Jest to dość skomplikowane i wymaga obszernej wiedzy i umiejętności, aby przyniosło skutek. Dlatego też dla osób, które zaczynają swoją przygodę z ezoteryką polecam stosowanie się do tego, aby swoje praktyki wykonywały w korelacji z fazami księżyca.

Rzecz się ma podobnie, gdy stawiamy Tarot, Karty Anielskie lub Runy. W tym przypadku dobór odpowiedniego czasu do wróżenia zależy mniej od wpływu lunarnego, a bardziej od okoliczności, które wróżeniu towarzyszą. W wróżeniu ważniejsze jest nastawienie i nastrój wróżącego, to czy w tym czasie nie był pod wpływem silnych emocji albo długotrwałego stresu. Rozwinąć ten temat postaram się przy okazji jednego z kolejnych wpisów.

Facebook Kosma Tarot

Informujemy, że w ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Więcej: polityka prywatności.

Akceptuję pliki cookies z tej strony.