Znaczenie Kart Tarota: Cesarz

 

Cesarz w Rozkładzie Tarota reprezentuje autorytet, kogoś najczęściej mężczyznę, którego bardzo poważamy. Cesarz jest męskim odzwierciedleniem Karty Cesarzowej, gdy ona uosabia Kobiecość, Karta Cesarza wskazuje na Męskość, siłę, pewność siebie i ogólne poważanie. Cesarz najczęściej uosabia ideał partnera dla kobiet, zaś wzór do naśladowania dla mężczyzn. Może opisywać naszego ojca, mentora na uczelni lub szefa w pracy, ale tylko w przypadku, gdy ten jest osobą wartościową, sprawiedliwą i posiadającą pewną władzę nad nami, ale której podporządkowujemy się nie z przymusu, a z własnej woli bo wiemy, że decyzja Cesarza z reguły jest słuszna.

 

Karta Cesarza przedstawia z reguły starszego mężczyznę siedzącego na tronie i wyposażonego w insygnia władzy cesarskiej – berło, jabłko, korona. Znad siwej, długiej brody wyłania się jednak spojrzenie władcze, inteligentne i zdecydowane, gotowe podejmować ważne decyzje bez zawahania.

Cesarz nie musi uosabiać nikogo z naszego otoczenia, jeżeli tak jest to Tarot mówi nam o tym, że my sami posiadamy cechy Cesarza i bardzo często mówi to o tym, że ktoś liczy na naszą siłę i umiejętność podejmowania decyzji. Karta Cesarza oznacza również sukces w sferze materialnej, na przykład w biznesie ale także w roli jako Ojciec, Mąż lub opiekun. W niektórych sytuacjach zwraca naszą uwagę na proces dorastania i usamodzielniania się od opieki rodziców, czyli na moment w którym sami musimy stanąć na wysokości zadań pojawiających się przed nami.

 

Znaczenie pozytywne: pozytywny wpływ osoby z silnym autorytetem, opieka ojcowska, wsparcie kogoś doświadczonego, zyskujemy siłę, mamy męskie cechy, sukces zawodowy, umiemy podejmować decyzje, słuszne decyzje, radzenie sobie w świecie.

 

Znaczenie negatywne: ktoś kto jest dla nas autorytetem jest z nas niezadowolony, fałszywy autorytet, nie radzimy sobie z przeciwnościami, negatywny wpływ ojca, szefa, nauczyciela, nie dorośliśmy do wyzwań życia, nieudany.

 

Facebook Kosma Tarot

Informujemy, że w ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Więcej: polityka prywatności.

Akceptuję pliki cookies z tej strony.