Znaczenie Kart Tarota: Mag

 

Drugim w kolejności w talii, a oznaczonym liczbą jeden jest wśród Wielkich Arkanów Mag, zwany, Magikiem, Czarodziejem lub Kuglarzem. Mag jest jedną z najpotężniejszych i najsilniejszych energetycznie Kart Tarota. To on, zaraz po Głupcu rozpoczyna ścieżkę życia, którą symbolizuje Tarot, przyuczając go czym jest Tarot i jak się nim posługiwać w przyszłości.

 

Mag przedstawiany jest najczęściej jako przystojna postać w długich szatach, która dzierży w prawej dłoni uniesioną do góry różdżkę. Na stole czy też ołtarzu, który stoi przed Magiem ułożone są wszystkie cztery Małe Arkana - Miecze, Denary, Buławy i Puchary. Symbolizuje to Tarot w całości, a różdżka w dłoni Maga przedstawia jego umiejętność wykorzystywania i stosowania Tarota do własnych celów. Mag więc ujarzmia Tarot, czerpiąc z niego siłę i moc do realizacji własnych projektów i dążeń. Nad głową Maga widnieje pętla w kształcie położonej ósemki. Jest to symbol wieczności i nieskończoności, wskazuje on na to, że moc, jaką posiada Tarot jest wieczna i nieprzerwana.

 

Gdy w Rozkładzie Tarota pojawia się Mag, będzie on wpływał na znaczenie wszystkich innych otaczających go Kart. Jego siła potęguje znaczenie pozytywne, ale również i negatywne sąsiadujących Kart Tarota, w zależności od ich układu. Sam Mag ma znaczenie stwarzania, jest zwiastunem początku rzeczy wielkich, wspaniałych i wielkich sukcesów. Wskazuje on na to, że drzemie w nas siła i energia, która wykorzystana w odpowiedni sposób może doprowadzić nas do świetności i wielkiego szczęścia. Mag wskazuje również na to, że jesteśmy szczególnie podatni na moc Tarota i że powinniśmy z niej korzystać. Mag jest dobrym znakiem przed każdym przedsięwzięciem, wielkim lub małym, jeżeli nie planujemy jednak takowych, Mag może wskazywać na okres, który będzie nam wyjątkowo sprzyjał we wszystkich życiowych czynnościach. Ponadto może również wskazywać, że niebawem przed nami pojawi się ważna okazja, której nie powinniśmy przegapić. Mag również może symbolizować osobę Tarocisty i że powinniśmy postawić Tarota w intencji naszych dalszych planów na przyszłość. W swojej negatywnej odsłonie, gdy Tarot jest odwrócony, Mag symbolizuje zależność i wpływ kogoś, kto nas omamia i prowadzi w złą stronę. W takim przypadku powinniśmy zastanowić się nad naszymi działaniami i przewartościować raz jeszcze wszystkie nasze przedsięwzięcia oraz znajomości, aby sprawdzić czy ktoś nie ma na nas zbyt dużego wpływu.

 

Znaczenie pozytywne: wielki potencjał, na naszej drodze pojawi się wielka okazja, Tarot nam sprzyja w naszych przedsięwzięciach, czas nowych przedsięwzięć, wewnętrzna energia i moc, podatność i wielkie zdolności ezoteryczne, nowe przeznaczenie, początek czegoś co wpłynie na nasze życie, czas działać, wszystkie nasze działania przyniosą pozytywny skutek, czas stwarzania, wyostrzenie zdolności twórczych i artystycznych, szukanie porady u Tarocisty.

 

Znaczenie negatywne: jesteśmy pod negatywnym wpływem kogoś znaczącego, oszustwo, ktoś nas zwodzi, naciąganie, negatywne energie, ktoś wykorzystuje magię przeciwko nam, nasze działania są niesłuszne, ostrożność w nowych przedsięwzięciach, dysponowanie destruktywną energią,. uważaj gdzie lokujesz swój potencjał.

 

Wielkie Arkana jak i cztery żywioły Małych Arkanów podzielone są w zależności od żywiołów, z którymi się wiążą. Wśród wszystkich Kart Tarota, jedynie Karta Świata i Karta Maga obejmują wszystkie cztery żywioły - Wodę, Ogień, Powietrze i Ziemię. Świadczy to o wielkim znaczeniu b, który nie bez powodu nazywany jest Kartą Przeznaczenia.

Facebook Kosma Tarot

Informujemy, że w ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Więcej: polityka prywatności.

Akceptuję pliki cookies z tej strony.