Znaczenie Kart Tarota: Cesarzowa

 

Czwartą Kartą w talii Kart Tarota jest Cesarzowa. Tarot posiada wiele Kart, które odnoszą się do kobiecości i jej aspektów, jednakże Cesarzowa jest najwyższym uosobieniem Kobiecości. Przedstawia ją jako energię, która jest niezbędną częścią funkcjonowania Wszechświata. Cesarzowa wskazuje również na element płodności, tworzenia i narodzin silnie związany z postacią Bogini Matki, a także Gai.

Karta Cesarzowej najczęściej przedstawia kobietę z insygniami władzy, która zasiada na tronie lub jest na innym podwyższeniu. Jej ozdoby, szaty i otoczenie przepełnione jest symboliką roślinną, która wskazuje na jej silny związek z Naturą. Odniesienia do płodności, a także seksualności sprawia, że Cesarzową często porównuje się do bogini Wenus, niektórzy bardziej powiązani z Astrologią Tarociści uważają wręcz, że jest to wręcz jedna i ta sama postać .

Jeżeli stawiając Tarot w Rozkładzie pojawia się Karta Cesarzowej to oznacza, że w życiu osoby pytającej pojawia się silny element kobiecości. Pojęcie to jest jednak zależne od tego czy kwerend jest kobietą czy mężczyzną. Dla mężczyzny Cesarzowa to osoba bardzo ważnej w jego życiu kobiety. Może to być Matka, jednakże najczęściej jest to Żona, Kochanka lub inna kobieta, której seksualność wywiera wielki wpływ na jego życie. Może to sygnalizować romans albo głębsze uczucie. Jeżeli mężczyzna pyta o kobietę, to Cesarzowa będzie wskazywała na to, że kobieta ta będzie utożsamiać wszystko to, czego poszukuje w partnerce. Dla kobiety jednak Cesarzowa oznacza pełną realizację siebie jako kobiety, tak pod względem seksualnym, jak i macierzyńskim. Cesarzowa może wskazywać również na ciążę. Wszystkim jednak Cesarzowa przynosi powodzenie związane z wzrostem i rozwojem, szczególnie jeżeli chodzi o projekty, które zostały wcześniej zapoczątkowane i potrzebowały czas na wzrosty i dojrzenie.

 

Znaczenie pozytywne: rozwój, powodzenie projektów, wzrost, nasze wcześniejsze przedsięwzięcia przynoszą w końcu rezultaty, dla ludzi zżytych z Naturą (rolników, leśników itd.) oznacza jej przychylność, zaspokajanie potrzeb fizycznych, emocjonalnych i umysłowych, rozwój osobisty. Dla mężczyzn: intensywny związek z kobietą (na tle seksualnym i uczuciowym), kobieta marzeń; dla kobiet: płodność, dziecko, cieszenie się swoją kobiecością, seksualność.

 

Znaczenie negatywne: choroby kobiece, coś w czym pokładaliśmy nadzieje upada, impotencja, słabe libido, niepowodzenie emocjonalne, toksyczny związek, niepłodność, nieurodzaj, wrogość Natury lub niebezpieczeństwo związane z przyrodą, ludzka niedoskonałość, związek oparty wyłącznie na fizyczności, brak wsparcia emocjonalnego, brak opieki, nieczułość, wyrodna matka, niechciana ciąża.

Facebook Kosma Tarot

Informujemy, że w ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Więcej: polityka prywatności.

Akceptuję pliki cookies z tej strony.