Oczyszczanie Kart Tarota

 

Witam serdecznie!

 

W dzisiejszym wpisie postaram się przedstawić kolejny ważny aspekt związany z korzystaniem i obchodzeniem się z talią Kart Tarota, mianowicie jak oczyścić ją z niepożądanych zakłóceń i energii. Przedstawione poniżej treści tyczą się nie tylko Tarota, ale również innych narzędzi wykorzystywanych do wróżenia, jak Runy czy Karty Anielskie.

Jak pisałem już wcześniej w kilku moich poprzednich wpisach, wykorzystywane przez nas Karty Tarota w dużej mierze chłoną energię osoby, która ich używa. Tarot w pewien sposób dostraja się do nas i do naszej osoby. Jest to proces bardzo pożądany, który pozwala na stawianie dokładniejszych i obszerniejszych Rozkładów. Jednakże wszystko jest dobrze, do momentu, w którym wykorzystujemy naszą talię do tego, aby postawić Tarot także innym osobom. Każda kolejna wróżba oddziałuje na talię, gdyż Tarot łączy się z aurą tej osoby, której jej stawiany. Powoduje to ponowne rozstrojenie Kart, które gdy nie jest odpowiednio kontrolowane, może skutkować chaotycznymi i niezrozumiałymi wynikami Rozkładów. Dzieje się tak, gdyż wróżbę przepełniają sprzeczne wpływy i energie tych osób, którym wcześniej wróżyliśmy z Tarota.

Aby tego uniknąć, konieczne jest okresowe oczyszczanie naszej tali z tych energii. W przypadku, gdy wróżymy stosunkowo często i to różnym osobom, takie oczyszczanie powinno się wykonywać każdego dnia, a nawet po każdej wróżbie, jeżeli stawialiśmy intensywnie wiele Rozkładów dla jednej osoby. Ja w mojej pracy wykorzystuje kilka różnych tali Kart Tarota, dostosowując je do konkretnych przypadków. Pomimo tego zdarza się, ze oczyszczam moje talie nawet kilkanaście razy dziennie, starając się, aby wróżyć każdemu klientowi z oczyszczonych Kart Tarota.

Sam proces, czy też rytuał oczyszczania nie jest specjalnie trudny i nie wymaga wielkiej wiedzy ezoterycznej. Tarociści stosują różne metody, aby oczyścić Karty Tarota z tych wibracji. Ja stosuję sposób, którego korzenie sięgają praktyk magicznych dawnych Indian. Zapalam kadzidełko, jego zapach nie odgrywa znaczenia, ważne aby nie był zbyt intensywny. Staram się oczyścić umysł z wszystkich myśli i z intencją oczyszczenia Kart tasuje je powoli, ale dokładnie, nad unoszącym się z kadzidełka dymem.  Podobnie czynię z Kartami Anielskimi oraz Runami, jednakże tych drugich nie tasuję, a okadzam gdy leżą na stole.

Tak oczyszczone Karty Tarota nie tracą naszych wibracji, gdyż talia pamięta swojego właściciela. Do tego potrzebny byłby o wiele poważniejszy rytuał. Jednakże ten przedstawiony powyżej powinien całkowicie wystarczyć na potrzeby wszystkich tarocistów, nawet tych którzy wróżą z Kart wielu osobom.

 

Facebook Kosma Tarot

Informujemy, że w ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Więcej: polityka prywatności.

Akceptuję pliki cookies z tej strony.